Що ви втрачаєте працюючи без укладення трудового договору?

6 травня 2026, 10:05
На інформаційній ілюстрації від Державної служби України з питань праці, виконаній у національних синьо-жовтих кольорах, розміщено центральне запитання «Що ви втрачаєте працюючи без укладення трудового договору?», зображення руки, яка підписує документ поруч із календарем, та емблему розстебнутого ременя безпеки з підписом «Трудовий договір: Твій пасок безпеки у світі праці»
Що ви втрачаєте працюючи без укладення трудового договору?
Незадекларована праця - це не тільки порушення закону, а й втрата прав і гарантій для працівників.
Якщо ви працюєте без трудового договору, ви не можете розраховувати на гарантовані оплачувані відпустки, лікарняні, компенсацію в разі нещасного випадку. Ви також не маєте захисту від свавільного звільнення, зниження зарплати, перевантаження роботою. Не дайте себе обдурити роботодавцям, які пропонують вам працювати без трудового договору, із зарплатою «в конверті» або за цивільно-правовими договорами.
Вимагайте оформлення трудових відносин відповідно до закону!
Задекларована праця - це ваше право і ваша вигода!